SNOW-na-Levnelyze-160x250px-v01 2

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zjazdové lyžovanie

Vybavenie pre zjazdové lyžovanie značiek Rossignol, Atomic, Völkl, Head, Salomon a ďalších

Správny lyžiar by mal investovať do svojho lyžiarskeho vybavenia. Mať vlastné vybavenie na lyže je viac ekonomické, než si ich požičiavať a predovšetkým správne zvolené lyžiarske vybavenie Vám pomôže sa v lyžovaní rýchlejšie zlepšiť. Vybrať si správne vybavenie na lyže je tiež možné vďaka testovaniu lyží, v tomto prípade odporúčame navštíviť naše testovacie centrum v Harrachove.


 

Kompletný set vybavenia pre zjazdové lyžovanie tvoria zjazdové lyže, zjazdové topánky, zjazdové viazanie a zjazdové palice. Aby ste mali nákup ľahší, tak väčšina komerčných zjazdových lyží je predávaná so zjazdovým viazaním. Lyžovanie sa v posledných rokoch zmenilo a vďaka carvingovým lyžiam sa podstatne zjednodušilo. Novinkou už ale nie je vykrojenie, ktoré sa stalo štandardom, ale predovšetkým rocker, ktorý opäť uľahčil lyžovanie pre širokú verejnosť. Ak ste dlho neinvenstovali do svojich lyží a lyžiarskych topánok, tak teraz je ten správny čas.

Zjazdové topánky a ich výber často odsúvané na druhú koľaj po lyžiach. Avšak do zjazdových topánok by sme mali investovať najviac aj časovo do ich správneho výberu. Dobre padnúce a pohodlné zjazdové topánky sú základom pre lyžiarske hrátky a zábavu. Lyžiarske topánky sú vždy číslované v systéme Mondo Point, čo sú centrimetre dĺžky stielky vnútornej topánky. Ako správne vybrať veľkosť lyžiarských topánok Vám poradíme v tomto článu. Ďalšou vlastnosťou, ktorú je určite nutné vybrať správne je tvrdosť topánky, to udáva Flex index. A svoju úlohu zohráva aj šírka chodidla, ktorú si v našom eshope môžete presne zvoliť na milimetre.

Zjazdové viazanie Vám k lyžiam namontujeme a presne nastavíme podľa Vašej hmotnosti, a to za nízky poplatok.

Výber zjazdových palíc je jednoduchý z hľadiska dĺžky, na druhú stranu ho nejde podceniť, správne palice Vám lyžovanie spríjemnia. Pre stredne pokročilých lyžiarov pomôžu predovšetkým na rovinách a menej strmom kopci k presunu. Pokročilým lyžiarom pomáhajú zjazdové palice k presnejšiemu načasovaniu oblúka. Cenovo máme dostupné palice po veľmi drahé modely, ktoré sú vyrobené z high tech materiálov a sú veľmi ľahké. Ku každým lyžiam potom od nás dostanete zjazdové palice zdarma.

Ťažko v Českej kotline nájdete obchod, kde budú mať od každého modelu, dĺžky, farby, typu viazania a značky aspoň jeden pár. Keby snáď áno musia mať na sklade okolo 13 000 párov čo je skoro nemožné. Vo väčšine obchodov je bežné dostať neúplné kolekcie dvoch či troch značiek. Predavači v kamenných obchodoch sú logicky vyškolení na predaj tých značiek, ktoré ponúkajú a preto nemožno očakávať absolútne nestranné rady.

Nákup lyží cez internetový obchod www.eski.sk , kde sú v ponuke na niekoľko málo výnimiek všetky značky produkujúce lyže, topánky či viazania, je tohto nebezpečenstva oslobodený. Lyža je natoľko špecifický tovar, že sa oplatí nechať si poradiť od profesionálnych lyžiarov.

Súvisiace články

Poradňa pre zjazdové lyžovanie

Poradňa pre zjazdové lyže

Poradňa pre zjazdové topánky

Poradňa pre zjazdové palice

Ponuka týždňa

Bežná cena:214 €
Zľava28 % (59 €)
Naša cena:155 €

Najpredávanejšie

Bežná cena:113 €
Zľava25 % (28 €)
Naša cena:85 €