Dynastar

Dynastar

DYNASTAR

Dynastar je výrobca lyžiarskeho vybavenia, ktorý má svoju základňu v špičkovom francúzskom stredisku Chamonix. Od vzniku firmy roku 1963 je celá história značky aj jej výroba spätá s prostredím najvyššej hory Európy, Mont Blancom. Chamonix je po celú dobu nielen základňou značky, ale predovšetkým jeho veľkou inšpiráciou. Toto spätie s horami a lyžovaním vždy prinášalo podnety pre samotnú konštrukciu lyží, používané materiály a čo najlepšie úžitkové vlastnosti lyží.

Medzi veľké úspechy značky Dynastar patrí bezpochyby spolupráca s Američanom Tommy Moema, ktorý v roku 1994 vyhral Zimné olympijské hry v zjazde práve na lyžiach tejto značky. Ďalším úspešný tímovým jazdcom bol Kjetil André Aamodt z Nórska, ktorý počas svojej aktívnej kariéry vyhral celkovo 8 olympijských medailí, z toho 4 zlaté, a niekoľko medailí na Majstrovstvá sveta, kde celkovo 5 ich bolo za prvé miesto. Do histórie značky sa určite zapíše aj rok 2009, kedy Francouzska Julien Lizeroux s lyžami Dynastar vyhrala v slalome trikrát za sebou Svetový pohár a získala dve strieborné medaily na Majstrovstvá sveta.

Dynastar má za cieľ stať sa značkou pre fanúšikov zjazdového lyžovania, freeskiingu, pre pretekárov i pôžitkárov, pričom zostáva verná svojej priekopníckej povahe. Firma nehľadí len na dizajnové prvky alebo módne farebné kombinácie, ale zakladá si predovšetkým na uspokojenie vysokých nárokov každého lyžiara. Dynastar svoje produkty stále navrhuje a testuje v Chamonix, kde môže nasávať a čerpať z prostredia, ktoré je pre lyžovanie ako stvorené.

Výrobca ponúka okrem lyží na zjazd a skialpinizmus tiež kompletné lyžiarske vybavenie, ako napr. zjazdové palice, chrániče, vaky na lyže, ruksaky a tašky a ďalšie servisné doplnky.