CZ SK PL
Skipasy zadarmo
Získajte zadarmo skipasy pri svojej objednávke nad 80,- € Viac
Doručenie zadarmo
Doručenie zadarmo od 600,- € Viac
Darčeky
Máme darček aj pre teba Viac
LUSTi

LUSTi

O značke

Značka LUSTi je český výrobca lyží. Oficiálny názov spoločnosti je GALUS Industries s.r.o. a nachádza sa v Žacléři, malom krkonošskom mestečku neďaleko Sněžky. Firma bola založená v roku 1993. Vtedy bola veľká časť produkcie predávaná cez rakúskeho partnera k odberateľom do USA, Kanady, Japonska, Nemecka, Nórska a Rakúska.

Od roku 2000 začali v malom množstve vyrábať pre český trh vysoko výkonné závodné lyže značky LUSTi. Na tento krok nadviazalo postupné rozširovanie sortimentu LUSTi aj na ostatné kategórie lyží a snowboardov. Zámerom vždy bolo ponúknuť v každej kategórii najvyššiu kvalitu za čo najvýhodnejšiu cenu.

V súčasnej dobe už tvorí výroba a predaj značky LUSTi väčšinu z celkovej produkcie firmy GALUS Industries s.r.o. a dochádza tiež k rozvoju letného sortimentu, ako sú longboardy, kiteboardy a wakeboardy.

Zákazníci LUSTi si nekupujú lyže len preto, aby mali na čom schádzať kopce. Chcú si jazdu vychutnať a kupujú lyže LUSTi nie kvôli spoločenskému statusu, ale kvôli ich úžitkovým hodnotám, za ktoré platia adekvátnu cenu. Všetci zákazníci LUSTi vedia, že vo svojich lyžiach nájdu vždy drevo. Vedia, že značka, ktorú kupujú využila pri výrobe ich lyží skúsenosti a technológie zo špičkových pretekárskych špeciálov. A vedia tiež, že im lyže LUSTi prinesú zážitok z jazdy, ktorý tak milujú.

Príbeh LUSTi

Slovami majiteľa a zakladateľa firmy pána Luštinca:

Všetko začalo snowboardom

"Narodil som sa a vyrástol v Žacléři, v malom mestečku v Krkonošiach, kde som svoj voľný čas v zime trávil prevažne na vleku jazdou na lyžiach. Aj keď som nikdy nepretekal, lyžovanie ma vždy veľmi bavilo a lyžujem myslím dosť dobre.

Ako však doba plynula, zimné športy sa rozšírili aj o snowboarding, a pretože rád skúšam nové veci, jazda na snowboarde mne prirodzene veľmi zaujímala. V tej dobe však nebolo bežné ísť si do obchodu kúpiť snowboard, nieto aby bol nejaký výber. Keďže som odjakživa manuálne zručný a veľa vecí si dokážem vyrobiť sám, napadlo ma, že by som si skúsil vyrobiť aj svoj prvý snowboard. "

Ťažké začiatky

"Žacléř býval banským mestečkom a tak bolo takmer jasné, že keď som sa rozhodoval kam ďalej po základnej škole, vydám sa týmto smerom. Vyštudoval som banícke učilište v Malých Svatoňoviciach, odbor" opravár banských strojov a zariadení ". Predpokladal som, že celý život strávim na šachte. Lenže v súvislosti s pripravovanou liberalizáciou cien uhlia a stratou konkurencieschopnosti bola ťažba k 31. 12. 1992 ukončená. Šachta fungovala potom ešte pol roka v likvidácii, ale čo potom?

V tej dobe som staval dom, doma mal manželku, dvojročnú dcéru a ďalšiu dcéru na ceste. Zhruba v tejto dobe som si vyrábal aj svoj prvý snowboard. Výroba však bola, ako sa hovorí "varenie z vody". Nikdy som sa nebol pozrieť v žiadnej firme, v ktorej by sa vyrábali lyže alebo snowboardy a tak som začal metódou "pokus omyl". Prvé výrobky síce neboli dokonalé, ale aj tak po mne chcel naraz snowboard jeden známy, potom ďalší, a tak prišiel aj nápad, začať sa výrobou snowboardov živiť. Nejako som sa o rodinu postarať musel. Najhoršie však je, že na Vás s akýmkoľvek novým výrobkom nikto nikde nečaká.

Začiatky boli veľmi ťažké. Ani som nevedel, ako vôbec majú vyzerať stroje, v ktorých sa snowboardy a neskôr aj lyže robia. Našťastie mám dobré technické myslenie i manuálnu zručnosť a tak som si nástroje na výrobu vyrábal sám a sám som prichádzal na to, ako by sa lyže a snowboardy asi tak mali vyrábať. Dnes už všetko vyzerá jednoducho, ale už len zistiť, ako sa vlastne robí forma na lyže a snowboardy, keď ste ju nikdy nevideli, nie je ľahké.

Všetko som robil ručne. Najskôr som začal tým, že som si lyžu alebo snowboard nakreslil na plech, potom ju pílkou vyrezal a takto sa postupne dopracoval k nejakej forme. A to som ani nevedel, či sa lyže v takých formách vôbec robia. Navyše som mal zo začiatku veľmi málo peňazí a tak som sa musel pustiť aj do výroby strojov. Som banský zámočník, viem zvárať a robiť so železom ale ako vyrobiť napríklad taký lis, keď ani neviete, ako by mal vyzerať? Našťastie musím povedať, že stroje, ktoré som zostrojil, vždy veľmi dobre fungovali. "

Posledné nádeje

"V úplných začiatkoch som mal spoločníka, ktorý ale po prvých neúspechoch zmizol a mne ostali len dlhy u mojej banky. Rok na to si ďalší človek objednal väčšiu zákazku snowboardov, ktorú odobral, ale nezaplatil. Keď už som bol úplne na dne a naozaj nevedel ako ďalej, vyliezol z faxu dopyt od jednej rakúskej firmy na sto snowboardov.

Mali sme sa stretnúť v nejakom hoteli v 11 hodín večer. Vzal som posledné peniaze, čo som mal, pribral tlmočníka a vyrazili sme. Čakali sme tam až do jednej hodiny ráno, ale nikto neprišiel. Zdvihli sme sa k odchodu a ja som stratil aj posledné zvyšky nádeje. Cestou na parkovisko sme ale stretli nejakého človeka a videli ako vchádza do hotela. Bol to on a my sa dohodli na výrobe sto kusov snowboardov.

Išiel som domov s pocitom, že sa konečne blýska na lepšie časy. Lenže dlhy, ktoré som mal, boli veľké a z čoho nakúpiť materiál na výrobu sta snowboardov? Išiel som teda znovu do banky, požiadať o ďalší úver. Tam si najskôr mysleli, že si z nich už asi robím srandu, ale pre mňa to bola posledná nádej. Vysvetlil som im, že ak mi požičia ďalšie peniaze, je veľká šanca, že im dlhy splatím, ak nie, pravdepodobne sa tak nestane, pretože ich jednoducho nemám.

Nakoniec sme sa dohodli a ja odchádzal s novým úverom. Zákazku pre rakúsku firmu sme urobili a nakoniec pre nich začali aj pravidelne vyrábať. Dlhy som počas niekoľkých rokov splatil a mohol som sa pomaly začať venovať ďalšiemu rozvoju firmy. "

Stavba novej haly a prvé lyže značky LUSTi

"Začalo sa nám celkom dariť, a preto jsmesi v roku 2000 nechali postaviť súčasnú výrobnú halu a tiež vznikali prvé naše lyže. Tieto lyže boli bez akéhokoľvek dizajnu, logá či značky, proste len jednofarebné, holé lyže. Na zjazdovke boli odlišné a budili značný záujem. Keďže vlastnili prevažne moji známi, nepovedal im nikto inak ako "Lušťovky" podľa môjho priezviska. To bol už len krôčik k súčasnému názvu LUSTi. V tej dobe ma tiež oslovil tréner Filip Marek, ktorého dcéra pretekala a on chcel, aby pretekala práve na českých lyžiach LUSTi. Navyše aj moje dve dcéry sa lyžovaniu venovali závodne, tak prečo by nejazdili na mojich lyžiach.

Vždy som chcel robiť čo najkvalitnejšie lyže a predávať ich za čo najnižšiu cenu. Vyrábali sme teda klasické poctivé sandwichové lyže, s konštrukciou akú mali a majú pretekárske lyže svetových značiek, čo znamená, že tam kde má byť drevo je jednoducho drevo, tam kde má byť titanal je titanal - lyže nie sú "ochudobnené" a nepotrebujú žiadne nezmyselné ozdoby , ktoré len podporujú marketing. Zvolená cesta sa osvedčila. V tej dobe si lyže nové a neznámej značky kupovali predovšetkým výborní lyžiari, kvôli ich jazdným vlastnostiam, čo sa ukázalo ako jedna z najlepších reklám. V záplave neustáleho rozširovania sortimentu a veľkého objemu práce, kedy neostával čas na žiadny marketing sa ukázalo, že najlepšou reklamou je spokojnosť zákazníkov, ktorí povedomie o novej značke šíria ďalej na zjazdovkách medzi lyžiarskou populáciou. "

Nová tvár LUSTi

"Od roku 2013 spolupracujeme s dizajnérom, ktorý dal lyžiam novú tvár. Predovšetkým sa jedná o zjednotenie štýlu, farieb a písma, ktoré majú symbolizovať razantnosť, čistotu, jednoduchosť a moderný štýl.

Celá kolekcia je veľmi ucelená a lyže LUSTi sú poznať na prvý pohľad. V dnešnej dobe dosahuje produkcia firmy LUSTi cca 6000 párov lyží ročne. Výroba sa orientuje prevažne na zjazdové lyže, naša ponuka je veľmi široká, nájdete v nej všetky možné typy lyžíi, treba aj lyže spĺňajúce predpisy FIS. Vyrábame ale aj veľmi kvalitné snowboardy (ako freestylové, tak i pretekárske "slalomáky"). Ďalej v našej ponuke nájdete aj freestylové lyže a novo sme rozbehli výrobu pretekárskych skialpových lyží. "

Čo ďalej?

V súčasnej dobe sa začíname venovať aj letnej výrobe, a síce výrobe longboardov, wakeboard a kitov. A samozrejme neustále rozširujeme a obmieňame sortiment lyží a snowboardov. Nákupom nových strojov sa snažíme zdokonaľovať kvalitu výroby a tým aj posúvať naše výrobky ďalej. "

A prečo teda zvoliť LUSTi?

1. Pomer cena - výkon

Asi najvyššej devízou LUSTi lyží je vynikajúca kvalita za rozumnú cenu.

Ak budeme výrobky LUSTi porovnávať s konkurenciou, tak LUSTi väčšinou ponúka pri rovnakej cene rádovo vyššiu kvalitu, a to ako v použitých materiáloch, ako aj v jazdných vlastnostiach. Vďaka podpore domáceho trhu je teda obzvlášť pre českých zákazníkov pomer cena - výkon na vynikajúcej úrovni.

2. Jazdné vlastnosti sú prioritou

Hlavným kritériom lyží LUSTi je ich funkčnosť.

Samozrejme sa snažíme, aby lyže dobre vyzerali, ale prvoradé sú vždy vynikajúce jazdné vlastnosti. Preto na lyžiach LUSTi nenájdete špeciálne tvarovanie povrchu lyží, plastové doplnky, elektronické čipy ani ich náhrady, prepínače, ani iné "vymoženosti" a doplnky, ktoré nezlepšujú jazdné vlastnosti ani životnosť lyží a slúžia len na ovplyvňovanie zákazníka v tvrdom konkurenčnom prostredí. V LUSTi vsádza na kvalitný produkt bez klamania zákazníka.

3. Kvalita výroby

Lyže sú vyrábané v malých sériách s vysokým podielom ručnej práce.

Každý produkt je starostlivo kontrolovaný z hľadiska kvality, než opustí továreň. Všetky modely majú kvalitné celodrevené jadro (vrátane detských modelov). Vo všetkých lyžiach je teda celé jadro z dreva, nie iba časti. LUSTi využíva pri výrobe osvedčené technológie a klasickú konštrukciu, o ktorej sú presvedčení, že zatiaľ nebola prekonaná. Všetky modely lyží osobne testovali a môžu sa za ich vlastnosti zaručiť. Navyše LUSTi produkty testujú a pripomienkujú ako bežní lyžiari, tak aj profesionálni športovci a reprezentanti.

 4. Stálá cena 

V LUSTi nečakajte žiadne výpredaje ani zľavy. Produkty si môžete kúpiť kedykoľvek v roku za rovnakú cenu. Naučili sa pružne reagovať na dopyt trhu, vďaka čomu si celoročne dokážu držať nižšie marže než ostatní výrobcovia.

Malosériová výroba umožňuje pružne reagovať na dopyt trhu. V prípade potreby dokážu dovyrobyť požadovaný produkt - to znamená, že na sklade zostáva len minimálne množstvo, ktoré sa nemusia po sezóne vypredávať. Pre zákazníka to znamená, že si LUSTi produkty môže kúpiť kedykoľvek v roku a nemusí čakať na zľavy. Tento spôsob predaja oi. umožňuje držať nižšie marže, ako je obvyklé u ostatných výrobcov.

5. Servis

Na produkty LUSTi je poskytovaný nadštandardný záručný a pozáručný servis.

Ak sa vyskytne akýkoľvek problém s produktom, snaží sa ho vyriešiť s osobným prístupom a k vašej maximálnej spokojnosti. Prípadné opravy lyží vykonáva priamo vo výrobnom závode, preto si môžete byť istí, že v LUSTi opravené lyže budú rovnako kvalitné, ako lyže nové.

6. Marketing 

Menšie investície do marketingu oproti iným (veľkým) značkám.

Bez propagácie sa v súčasnej dobe nezaobíde žiadna firma. Náklady na propagáciu, ktoré sa bohužiaľ vždy musí premietnuť do cien výrobkov, sa však snažia LUSTi využívať maximálne účelne. Súčasťou marketingu je aj podpora profesionálnych i amatérskych športovcov a lyžiarskych klubov.

7. Možnosť vyskúšania

Lyže si musíte ohmatať, vyskúšať, zažiť. To je ako topánky, ty si tiež nekúpite len podľa udávanej veľkosti a farby šnúrok. Preto LUSTi zaisťuje veľa testovacích podujatí a umožňuje zapožičanie lyží.

Zmluvní partneri LUSTi usporadúvajú počas zimnej sezóny mnoho testovacích podujatí, kde si môžete vyskúšať lyže LUSTi na vlastnej koži. A keby ste nemohli, za symbolickú cenu pokrývajúca náklady na dopravu a servis, vám požadovaný model v LUSTi zapožičia. Len vy totiž viete, aké lyže sú pre Vás najlepšie a v našom záujme je, aby ste boli s LUSTi produktom naozaj spokojní.

Tento web používa cookies

Niektoré sú nevyhnutné pre fungovanie webu, iné využívame k štatistickému vyhodnocovaniu, na účely marketingu, prípadne sa jedná o cookies tretích strán. Súhlas s použitím iných cookies ako nevyhnutných pre fungovanie webu je dobrovoľný. Kliknutím na tlačidlo "Súhlasím!" sa aktivujú všetky cookies. Váš výber nepovinných kategórií cookies môžete kedykoľvek zmeniť v Upraviť nastavenie. Ďalšie informácie nájdete v našom Prehlásení o použití cookies.